Przejdź do treści

Zakończył się drugi dzień Forum Wizja Rozwoju

Od rolnictwa i energetyki po kulturę i sztukę. Zakończył się drugi dzień Forum Wizja Rozwoju 

W Gdyni zakończył się właśnie drugi, ostatni dzień II edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. We wtorek odbyły się kolejne panele z ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych.

II Forum Wizja Rozwoju to dwudniowe przedsięwzięcie realizowane pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. W programie znalazło się 100 debat, upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości, z udziałem aż pięciuset ekspertów. We wtorek odbyły się sesje poświęcone tematom: energetyki, bezpieczeństwa kraju i rozwoju gospodarczego, technologii przyszłości, inwestycji, transportu, finansów i prawa w gospodarce, rolnictwa, kultury i sztuki, gospodarki morskiej, odpowiedzialnego biznesu, badań i rozwoju, programów i spraw społecznych, zdrowia oraz srebrnej gospodarki. Udział w spotkaniach wzięli przedstawiciele biznesu, świata nauki oraz polityki. 

fot. Renata Dąbrowska

W programie znalazły się także panele w ramach bloku „Forum Partnerów”. Pierwszy z nich został zorganizowany przez Energa S.A. i dotyczył raportowania niefinansowego. 

fot. Renata Dąbrowska

Z kolei Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przygotowała debatę poświęconą leasingowi.

Po drugim dniu II Forum Wizja Rozwoju możemy powiedzieć, że paneliści i moderatorzy dopisali prawie w 100%. Jest to duży sukces. Wszystko, co zostało wcześniej zawarte w agendzie, zrealizowano zgodnie z przyjętym planem – mówi Andrzej Michalak, Prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju – Osoby, które pojawiły się na Forum są zadowolone. Słychać to zarówno w  wypowiedziach naszych partnerów, jak i uczestników różnych paneli dyskusyjnych. Z każdej strony słyszymy, że tak jak zapowiadaliśmy, jest to rzeczywiście największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

We wtorek odbyła się także uroczystość wręczenia nagrody CEMT 2018 za znaczące osiągnięcia techniczne (Significant Technical Achievement). Nagrodę otrzymali: Stocznia Crist i biuro projektowe StoGda.

fot. Renata Dąbrowska

Kolejnym uroczystym momentem było zakończenie Hackatonu – maratonu programowania, który rozpoczął się pierwszego dnia Forum. W rywalizacji wystartowało 70 uczestników. Pierwsze miejsce zdobył Zion. Kolejne drugie i trzecie miejsca zdobyli: Slavic Monsters i Eco-Sort. 

fot. Renata Dąbrowska

Od poniedziałku w budynku Akademii Marynarki Wojennej miały również miejsce obchody 35-lecia Solidarności Walczącej. We wtorek odbyły się prelekcje na temat m.in. doświadczeń opozycyjnych oraz druku prasy podziemnej.

Na zakończenie Forum Wizja Rozwoju – inicjatorka wydarzenie, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzaty Zwiercan, podsumowała blok tematyczny „Srebrna Gospodarka”.

– Ze względu na to, że sprawy osób starszych zawsze były mi bliskie, jestem dumna, że znaczną część tego wydarzenia stanowiły dyskusje o srebrnej gospodarce. Dziękuję wszystkim za wkład, jaki wnieśli w prowadzone rozmowy – powiedziała Poseł Małgorzata Zwiercan – Potrzeba wiele pracy, aby spełnić oczekiwania i potrzeby tak szybko rosnącej i zróżnicowanej grupy społecznej, jaką są osoby starsze. Istotne jest jednak, by nie postrzegać seniorów jedynie jako wyzwania, ale zauważyć również ich szeroki potencjał, zarówno ekonomiczny, jak i społeczny.

fot. Renata Dąbrowska

Tegoroczną edycję II Forum Wizja Rozwoju zakończono występem chóru Morzanie oraz koncertem Eleni, która zaśpiewała na scenie w sali plenarnej swoje największe przeboje.

fot. Renata Dąbrowska
fot. Renata Dąbrowska