Przejdź do treści

Technologie przyszłości podczas II Forum Wizja Rozwoju


Sztuczna inteligencja, przemysł kosmiczny i ekomobilność. To tylko kilka z tematów paneli, które odbędą się w ramach bloku poświęconego Technologiom przyszłości. Kwestie te są ważne nie tylko dla naukowców i polityków, ale też dla świata biznesu i mediów.

Od początku swojej historii przemysł wciąż się rozwija, głównie dzięki postępowi techniki oraz wprowadzaniu nowoczesnych technologii. Przemiany bardzo często doprowadzają do prawdziwych rewolucji gospodarczych czy społecznych. Jednym z bodźców tych zmian jest konkurencja na rynku i rosnące oczekiwania klientów. Chcąc rozpowszechnić wiedzę i wizję dotyczącą przyszłości polskiego rynku, w ramach bloku, odbędą się dyskusje dotyczące istotnych tematów dla wielu branż, także pod kątem wprowadzania technologii przyszłości. W panelach wezmą udział zarówno eksperci ministerialni, jak również naukowcy i innowatorzy.

Tematyka poruszona podczas bloku będzie bardzo rozległa. Rozmowy dotyczące sztucznej inteligencji wskażą obecny poziom polskich dokonań oraz przewidywania odnoszące się do niedalekiej przyszłości. Jedna z najbardziej innowacyjnych branż, wykorzystująca nowoczesne technologie, to przemysł kosmiczny. Jest to ważny temat, ponieważ w Polsce funkcjonuje określona grupa podmiotów gospodarczych, które konkurują w branży na światowym poziomie. Kolejnym zagadnieniem będzie biotechnologia, czyli innowacyjne rozwiązania mechanizmów i materiałów inżynierskich, które stosuje się w połączeniu z organizmami żywymi, również z ciałem człowieka. Podczas wydarzenia poruszony zostanie również temat e-gospodarki, czyli zastosowania rozwiązań informatycznych w różnych branżach.. Istotnym zagadnieniem, które staje się powszechne i ogólnodostępne jest druk 3D. Dzięki niemu istnieje możliwość szybkiego odtworzenia dowolnego elementu przedmiotu, co usprawnia funkcjonowanie firm. Temat automatyzacji i robotyzacji przemysłu pojawił się już podczas poprzedniej edycji Forum. W trakcie panelu będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób wdrażać rozwiązania, które spowodują zmniejszenie błędów, eliminację marnotrawstwa oraz przyspieszą produkcję.

Blok Technologie przyszłości skierowany jest m.in. do przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami oraz zastanowić się nad wdrożeniem ich we własnych biznesach. W spotkaniach mogą wziąć udział zarówno młode osoby, jak i seniorzy interesujący się szeroko pojętymi technologiami i zmieniającym się światem. Podczas wydarzenia uczestnicy  mogą też skorzystać z bezpośredniej rozmowy z najważniejszymi ekspertami w swoich dziedzinach.

Zapraszamy do rejestracji: https://rejestracja.wizjarozwoju.pl/