Przejdź do treści

PKN ORLEN uczy, jak inwestować

Atrakcyjne rabaty i możliwość poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania rynku kapitałowego – to korzyści, które inwestorom indywidualnym oferuje PKN ORLEN. Dzięki programowi ORLEN W PORTFELU grono akcjonariuszy indywidualnych Spółki powiększyło się już o blisko 1800 osób.

– Tworząc program ORLEN W PORTFELU chcieliśmy odpowiedzieć na problem systematycznego spadku udziału inwestorów indywidualnych, lokujących swoje środki w akcje i obligacje. Jest to istotna bariera rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Poza tym, badania jednoznacznie wskazują, że klienci spółek, będący jednocześnie ich akcjonariuszami, są bardziej lojalni, częściej kupują i rekomendują produkty tych firm – wyjaśnia Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN.

Akcjonariuszem Spółki stanie się każdy, kto zainwestuje swoje pieniądze w jej akcje. Pierwszą, naturalną korzyścią będzie możliwość zysku w przypadku wzrostu ich wartości. Ponadto, na inwestorów indywidualnych czekają atrakcyjne rabaty. Żeby z nich skorzystać, trzeba nabyć minimum 50 akcji i trzymać je przynajmniej przez miesiąc na rachunku maklerskim prowadzonym przez jednego z partnerów PKN ORLEN w tym programie – Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski mBanku lub Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.  

Po spełnieniu tych warunków i zarejestrowaniu się na stronie PKN ORLEN posiadacz akcji Spółki może  otrzymać atrakcyjne bonusy: 10 gr rabatu na 1 litr paliwa EFECTA, 10 gr rabatu na 1 litr paliwa LPG i 15 gr rabatu na 1 litr paliwa VERVA. Limit „zniżkowego” tankowania wynosi łącznie 300 litrów dla każdego inwestora. Ponadto może on kupować o 10 proc. taniej produkty z oferty pozapaliwowej (z wyłączeniem alkoholu, papierosów i doładowań kart telefonicznych) na stacjach z logo ORLENu.

Promocja w ramach programu ORLEN W PORTFELU odnawia się co miesiąc. Chcąc w kolejnym miesiącu skorzystać z rabatów, inwestor musi więc wykazać, że nadal trzyma akcje Spółki na swoim rachunku maklerskim.

To nie koniec korzyści z bycia akcjonariuszem PKN ORLEN. Spółka oferuje także bezpłatne szkolenia w dziedzinie finansów. Dostęp do wiedzy na temat funkcjonowania rynku kapitałowego oraz kompetencje do samodzielnego inwestowania na giełdzie umożliwia Akademia Inwestowania – inicjatywa edukacyjna w ramach programu. Powstała dzięki współpracy PKN ORLEN z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie.

Członkowie Akademii Inwestowania otrzymują dostęp do podręczników oraz wykładów prof. Krzysztofa Jajugi przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia. Zwieńczeniem szkolenia jest możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland.

PKN ORLEN spodziewa się, że program ORLEN W PORTFELU spowoduje zwiększenie udziału inwestorów indywidualnych w akcjonariacie.