Przejdź do treści

Oficjalne otwarcie Mariny Yacht Park

24 czerwca br. w godzinach popołudniowych obyło się oficjalne otwarcie Mariny Yacht Park – nowoczesnej przystani jachtowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali w imieniu władz samorządowych – Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia, a w imieniu inwestora inwestycji – Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Marina Yacht Park to nowoczesna przystań jachtowa, która w tym sezonie żeglarskim uatrakcyjniła polskie wybrzeże Bałtyku. Port oferuje 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu. Część nawodna Mariny została otwarta pod koniec kwietnia – wtedy też do portu zawitali pierwsi żeglarze. Równocześnie kontynuowana była budowa nowoczesnego i funkcjonalnego bosmanatu. Prace budowlane zostały zakończone pod koniec czerwca i inwestycja uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie.Bosmanat oferuje nowoczesny system zarządzania i funkcjonalne zaplecze. W budynkach znalazły się m.in.: zaplecze socjalne, łazienki, toalety, pralnia, pomieszczenie bosmana, kubryk oraz salka na szkolenia i spotkania. Na terenie Mariny Yacht Park świadczone będą usługi związane z potrzebami armatorów m.in. mechanika, żaglomistrza i szkutnika.
Marina Yacht Park jest najnowocześniejszym portem żeglarskim nad polskim Bałtykiem. Jesteśmy przekonani, że otwarcie Mariny Yacht Park przyczyni się do rozwoju Morskiego Śródmieścia Gdyni i w przyszłości dzielnica ta stanie się tętniącym życiem centrum miasta. – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.
*** 
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości 
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
*** 
Dodatkowych informacji udziela
Polski Holding Nieruchomości S.A. 
Magdalena Kacprzak – Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR 
Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl