Przejdź do treści

Gospodarka morska na II Forum Wizja Rozwoju

Gospodarka morska od wieków stanowiła koło zamachowe ekonomii Wybrzeża. Porty i szeroko rozumiany przemysł stoczniowy prężnie rozwijają się do dzisiaj. .Jak inwestować w jednostki pływające? Jak realizować projekty szybciej i taniej? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą eksperci II Forum Wizja Rozwoju.

Położenie Polski nad Morzem Bałtyckim stwarza ogromne możliwości rozwoju. Przemysł stoczniowy i inwestycja w porty morskie to jedne ze strategicznych obszarów gospodarki. Już dziś w naszym kraju budowane są wyjątkowe w skali światowej statki oraz inne jednostki tworzone z zastosowaniem najnowszych i najlepszych technologii. Za przykład mogą posłużyć prototypy hoteli podwodnych czy nowoczesne okręty wojenne. Co więcej, Polska jest światowym liderem w budowie luksusowych jachtów.

Zapotrzebowanie na jednostki pływające stale rośnie ze względu na coraz większą liczbę towarów transportowanych drogą morską. Efektywne zarządzanie stoczniami i portami z uwzględnieniem logistyki i innowacyjnych rozwiązań to szansa, żeby Polska jeszcze bardziej umocniła swoją pozycję na rynku światowym. Tym bardziej, że na rodzimy przemysł stoczniowy składają się w dużym stopniu producenci komercyjnych jednostek oraz prywatne przedsiębiorstwa.

Blok tematyczny „Gospodarka morska”, który odbędzie się w ramach II Forum Wizja Rozwoju odpowie na wiele pytań dotyczących przyszłości m.in. turystyki i transportu morskiego oraz przemysłu stoczniowego. Eksperci wezmą pod lupę również tematy, takie jak: efektywne zarządzanie stoczniami, konkurowanie na bardzo trudnym rynku morskim czy dopiero powstające ekologiczne porty przyszłości.  Przypomnijmy, że rejestracja na wydarzenie wciąż jest otwarta. Zapraszamy do zapisania się na: www.rejestracja.wizjarozwoju.pl/.