Przejdź do treści

Czy Polska może być inwestycyjnym liderem Europy?

Odpowiedzi na to pytanie poszukają eksperci II Forum Wizja Rozwoju zaproszeni do dyskusji w ramach bloku tematycznego „Inwestycje”.

W ostatnich latach polska gospodarka bardzo się rozwinęła. Planowane i realizowane już projekty mają ogromne przełożenie na polską gospodarkę. Inwestycje te wymagają miliardowych nakładów finansowych oraz długiego czasu planowania i wykonania. Dodatkowo, zupełnie inaczej ukształtują transport na terenie Polski i nie tylko. Wzbudzają one więc zainteresowanie także innych krajów, chociażby ze względu na znaczący wpływ na przychody państw Inicjatywy Trójmorza.
W programie II Forum Wizja Rozwoju znalazło się pięć paneli dyskusyjnych, które przybliżą najbardziej istotne i aktualne inwestycje. Specjaliści omówią tematy związane m.in. z planami Centralnego Portu Komunikacyjnego, funkcjonowaniem Polskiej Strefy Inwestycji oraz znaczeniem przekopu Mierzei Wiślanej dla rozwoju polskiego rynku. Planowane zagadnienia mają wspólny mianownik – zwiększenie możliwości przeładunkowych i połączenie ich z infrastrukturą transportową. W trakcie Forum prelegenci porozmawiają również o dostawach gazu drogą morską z innych kontynentów, m.in. z Azji czy Ameryki Północnej. Eksperci będą dyskutowali także o inwestycjach na terenie Polski Wschodniej m.in. Via Baltica i Via Carpatia., które będą oddziaływały na funkcjonowanie całego regionu.
Prelegentami bloku tematycznego „Inwestycje” będą praktycy, przedstawiciele Ministerstw, m.in. Inwestycji i Rozwoju oraz Infrastruktury. W dyskusjach wezmą również udział doświadczeni specjaliści, którzy mają na swoim koncie realizację ważnych dla Polski przedsięwzięć. Nie zabraknie autorytetów ze świata nauki, którzy zawsze wspierali i wspierają rozwój inwestycji w Polsce.